Bezpieczeństwo

AMG Szkolenia nigdy nie będzie prosić za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji (email, formularz na stronie oraz kontakt telefoniczny) o żadne dane mogące mieć wpływ na podejrzane transakcje płatnicze.

AMG Szkolenia nigdy nie pyta za pośrednictwem zdalnej komunikacji o Twój PESEL i dane dowodu tożsamości.

Nie ufaj bezgranicznie rozmówcy dzwoniącemu z Naszego (AMG Szkolenia) numeru telefonicznego, proszącego o przekazanie danych osobowych przekraczających zakres niezbędny do wykonania usługi, ponieważ istnieją przypadki podszywania się pod dowolny numer telefonu.

Przed wykonaniem pierwszego przelewu, upewnij się, że adresat przelewu figuruje w CEiDG oraz „białej liście” czynnych podatników VAT.

Sprawdzaj otrzymywane linki pod względem zabezpieczenia witryny (https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTPS).

Pamiętaj, że obecność certyfikatu i zielona kłódka oznacza, że dane przesyłane między użytkownikiem a serwerem są szyfrowane, a certyfikat został wydany przez zaufany organ certyfikujący, ale nie znaczy to, że strona HTTPS jest bezwzględnie bezpieczna, a fakt ten jest najczęściej wykorzystywany przez oszustów phishingowych. Dlatego zawsze musisz zachować czujność — bez względu na to, jak bezpieczna wydaje się strona na pierwszy rzut oka.

Nigdy nie wprowadzaj loginów, haseł, danych bankowych ani innych informacji osobistych na „podlinkowanej” stronie, dopóki nie upewnisz się, że jest ona autentyczna. Dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj nazwę domeny. Nazwa fałszywej strony może się różnić nawet tylko jednym znakiem, czasem nierozróżnialnym (np. litera o lub cyfra  0).

Zawsze przeanalizuj wejście na „podlinkowaną” stronę internetową i przemyśl czy powinieneś się na niej rejestrować.

Zadbaj o to, aby Twoje urządzenie było dobrze chronione odpowiednim programem antywirusowym oraz zaporą sieciową.