Polifenole w żywieniu człowieka: fakty i mity

Kod szkolenia:
M2437W

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Formularz pozwala na rejestrację do 5 osób. Przy większej liczbie osób prosimy kontakt.

Zgłoszenie na szkolenie
Zgłaszający (nazwa)*
Zgłaszający
Ilość osób (max 5)*
Kod Szkolenia*
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Uczestnik 1
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Uczestnik 2
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Uczestnik 3
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Uczestnik 4
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Uczestnik 5
Imię*
Nazwisko*
Telefon*
e-mail*
Oświadczenie dotyczące zwolnienia szkolenia z podatku VAT
Oświadczam, że udział w szkoleniu:*
Opłata za udział w szkoleniu
Cena netto*
Ilość osób*
Łącznie do zapłaty brutto:
Dane do wystawienia faktury
Nazwa*
NIP*
Ulica i numer domu/lokalu*
Kod pocztowy*
Miejscowość*
Odbiór faktury*
Adres email do przesłania faktury pdf:*
Adres pocztowy do przesłania faktury papierowej:*
Uwagi
Warunek zgłoszenia
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Polifenole, jako grupa bioaktywnych związków występujących w roślinach, odgrywają ważną rolę w zdrowym żywieniu człowieka. Ich różnorodność i potencjalne korzyści zdrowotne stały się tematem intensywnych badań w dziedzinie żywienia i dietetyki. Wraz ze wzrostem zainteresowania społecznego zdrowym stylem życia, polifenole zyskują na znaczeniu jako potencjalne czynniki wspomagające utrzymanie dobrej kondycji organizmu. Jednak wraz z rosnącą popularnością pojawia się również wiele mitów i dezinformacji dotyczących roli polifenoli w diecie człowieka.

Celem szkolenia jest rzetelne przedstawienie faktów i mitów dotyczących roli polifenoli w żywieniu człowieka
, uporządkowanie wiedzy naukowej i wyeliminowanie dezinformacji. Poprzez analizę najnowszych badań naukowych oraz obiektywne podejście do dostępnej literatury chcemy dostarczyć kompleksowego spojrzenia na wpływ polifenoli na zdrowie ludzi. Pragniemy rozwiać ewentualne niejasności i dostarczyć solidnej podstawy naukowej, umożliwiającej świadome podejmowanie decyzji dotyczących diety oraz korzystania z potencjalnych korzyści zdrowotnych płynących ze spożycia żywności bogatej w polifenole. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat polifenoli, ich wpływu na zdrowie człowieka oraz praktycznych aspektów ich zastosowania w żywieniu.

PROGRAM

  1. Struktura i klasyfikacja polifenoli
  2. Naturalne źródła polifenoli w diecie
  3. Działanie przeciwutleniające polifenoli i ich wpływ na zdrowie
  4. Wpływ przetwarzania żywności na zawartość polifenoli
  5. Rola polifenoli w profilaktyce chorób, ze szczególnym uwzględnieniem choroby Alzheimera
  6. Fakty i mity dotyczące polifenoli w żywieniu człowieka – wykorzystanie modeli in vitro do badania biodostępności polifenoli
  7. Nowoczesne podejścia do formułowania żywności z dodatkiem polifenoli
  8. Tworzenie przepisów kulinarnych z uwzględnieniem polifenoli
  9. Perspektywy wykorzystania polifenoli w żywieniu człowieka
  10. Konsultacje, dyskusja

WYKŁADOWCY

  1. Ekspert w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, technologii żywności i biotechnologii, nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Specjalizuje się w klasycznej i instrumentalnej analizie składników żywności, w szczególności związków polifenolowych, terpenowych i alkaloidów. We współpracy z ośrodkami naukowymi w kraju i na świecie bada surowce spożywcze oraz indywidualne związki wykazujące działanie przeciwutleniające, przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, ze szczególnym uwzględnieniem chorób neurodegeneracyjnych w ośrodkowym układzie nerwowym, zwłaszcza choroby Alzheimera. Największym osiągnięciem w tej tematyce jest produkcja autorskich preparatów roślinnych o działaniu przeciwutleniającym i przeciwnowotworowym. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 120 recenzowanych prac naukowych, 3 patenty krajowe i 2 zgłoszenia patentowe. W dwóch ostatnich edycjach (2022 – 2023 r.) ujęty w rankingu Uniwersytetu Stanforda, obejmującym 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie (Top 2% Scientists Worldwide by Stanford University). Doświadczony wykładowca.
  2. Specjalista w zakresie żywienia człowieka i analizy składników żywności, wieloletni nauczyciel akademicki. W pracy zawodowej koncentruje się na precyzyjnym oznaczaniu składników bioaktywnych w żywności za pomocą metod instrumentalnych, ze szczególnym uwzględnieniem związków polifenolowych, terpenoidów i alkaloidów. W ścisłej współpracy z różnymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą prowadzi badania dotyczące produktów takich jak żywność i zioła i występujących w nich związków, które wykazują działanie przeciwutleniające, przeciwrodnikowe i przeciwnowotworowe. Ponadto, w obszarze nanocząstek prowadzi badania dotyczące interakcji między E171/TiO2 NPs a składnikami produktów spożywczych oraz ich wpływu na mikrobiotę człowieka. Doświadczony wykładowca.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Szkolenie online
Zajęcia w godzinach:
9:00 – 15:00.

Cena szkolenia: 700 zł netto; 650 zł netto – dla stałych klientów oraz przy zgłoszeniu przynajmniej dwóch osób z firmy.
Cena obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, zaświadczenie ukończenia szkolenia, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, możliwość skorzystania z panelu dyskusyjnego dla wszystkich uczestników (obraz + dźwięk) w trakcie szkolenia, wsparcie techniczne realizowane telefonicznie lub w formie czatu podczas i przed szkoleniem.

Stawka VAT: 23%.
Szkolenie finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych jest zwolnione od podatku VAT.